porady

Organizacja podróży na zagraniczny obóz językowy

Kompleksowa pomoc pod każdym względem

Dojazd na miejsce wybranego przez ciebie kursu może być w pełni zorganizowany przez organizatorów. Wykupienie biletu lotniczego, odbiór z lotniska wraz z bezpośrednim transportem do miejsca zakwaterowania podczas obozu językowego, a także doradztwo w kwestii wyboru środka transportu tym nie musisz się martwić.

Co z podróżą na własną rękę?

Istnieje możliwość samodzielnego zorganizowania swojej podróży. Jednak w kilku kwestiach poleca się skonsultować z organizatorami. Dotyczy to wykupienia biletów lotniczych, ponieważ wybrana szkoła ma wytyczone dni, godziny i miejsca przylotów, w których możliwy jest odbiór. Uniknięcie nieprzewidzianych sytuacji warto też poinformować organizatorów o szczegółach zaplanowanej przez siebie podróży.

Niezbędne dokumenty, które należy posiadać

Wyjazd zagraniczny łączy się też z formalnościami dotyczącymi możliwości przebywania w danym kraju. Każdy z uczestników kursu językowego powinien posiadać ważny paszport lub też dowód osobisty w przypadku krajów należących do Unii Europejskiej. Oprócz tego niezbędne są dokumenty potwierdzające uczestnictwo w obozie językowym, wizy, adres zakwaterowania rodziny goszczącej i polisę, ubezpieczenie zdrowotne – Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego.

Pierwszy kontakt z inną kulturą

Pamiętaj, że podróżujesz do kraju, z którym bardzo możliwe, że będziesz miał pierwszą styczność. Przed wyjazdem zapoznaj się wstępnie z obyczajami, kulturą lokalnych mieszkańców. W ten sposób unikniesz nieporozumień i nieprzyjemnych sytuacji. Po kilku dniach pobytu w danym kraju i swobodnym posługiwaniem się językiem staniesz się częścią lokalnej kultury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *